Dnia 2 czerwca uczniowie klas 4-8 wybrali się na wycieczkę do Chełma i Poleskiego Parku Narodowego.

Przygoda rozpoczęła się od zwiedzania podziemi kredowych- unikatowego na skalę światową labiryntu podziemnych korytarzy wykutych w skale kredowej, której złoża zalegają obficie pod powierzchnią miasta. Ciągną się one pod całym Starym Miastem na kilku kondygnacjach. Wydobycie kredy do celów gospodarczych miało miejsce już w średniowieczu. Chełmianie czerpali znaczne zyski z tej działalności. Wydobycie przerwano w XIX w., kiedy wydrążone chodniki zagrażały bezpieczeństwu mieszkańców. W latach 70. XX w., po przystosowaniu wybranych fragmentów korytarzy do potrzeb turystycznych, udostępniono do zwiedzania trasę turystyczną, która stanowi obecnie największą atrakcję miasta i regionu.

 Kolejnym etapem wycieczki był pobyt w Poleskim Parku Narodowym. Ośrodek Dydaktyczno – Muzealny Poleskiego Parku Narodowego w  Starym Załuczu jest ważnym obiektem edukacyjnym Parku. Składa się z muzeum, wiaty muzealnej, ścieżki „Żółwik" z oczkiem wodnym, Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt z wolierą dla ptaków  oraz zadaszenia turystycznego i miejsca na ognisko. W części muzealnej zgromadzone są zbiory na które składają się eksponaty: archeologiczne, etnograficzne, historyczne (militaria, numizmaty, dokumenty) i przyrodnicze, a także prezentujące dziedzictwo kulturowe Polesia Zachodniego.

 Wizyta w Poleskim Parku zakończyła się spacerem ścieżką dydaktyczną „ Dąb Dominik” Największą atrakcją tej ścieżki jest zarastające Jezioro Moszne.  Wędruje się do niego drogą leśną oraz drewnianymi kładkami. Na części powierzchni jeziora unosi się kożuch roślinności (głównie mchów torfowców) nazywany płem bądź spleją.