Dnia 5 października uczniowie klas 6, 7, 8 wybrali się na lekcję przedmiotową do Pałacu w Kozłówce. Celem wycieczki było poznanie kraju, jego kultury, historii i tradycji.

Pałac Zamoyskich w Kozłówce to późnobarokowa rezydencja magnacka, dawna siedziba arystokratycznych rodów Bielińskich i Zamoyskich, obecnie jeden z najlepiej zachowanych zespołów pałacowych w Europie. Jest otoczony pięknym ogrodem kwiatowym, rozariami oraz nastrojowym parkiem krajobrazowym z zabytkowym drzewostanem. Wnętrza Pałacu są urządzone w stylu II Cesarstwa z autentycznym wyposażeniem przełomu XIX i XXw, w większości zachowanym po rodzinie Zamoyskich. Wystrój wnętrz Pałacowych łączy tradycje kultury europejskiej z polskimi tradycjami narodowymi wplatając w nie dzieje rodu Zamoyskich.
Pałac w Kozłówce jest chętnie wykorzystywany w produkcjach filmowych. Nakręcono tu dotychczas kilkadziesiąt filmów. Najpełniej zespół pałacowo-parkowy zaprezentowano w filmie Jerzego Antczaka „Chopin. Pragnienie miłości”. Andrzej Wajda wykorzystał ją trzykrotnie - w „Ziemi Obiecanej”, „Człowieku z marmuru” i „Biesach”. Można ją zobaczyć też w takich filmach jak „Stawka większa niż życie”, „Czterej pancerni i pies”, „Poszukiwany, poszukiwana”, „Dzieje grzechu”, „Powrót Arsena Lupin”, „Pan Samochodzik i niesamowity dwór”, a także „Shaandaar"- produkcji bollywoodzkiej.