19 czerwca, tuż przed zakończeniem roku szkolnego, została zorganizowana wycieczka dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Trzy autobusy ruszyły spod szkoły, by udać się do Filharmonii Lubelskiej i do Muzeum Wsi Lubelskiej. 

   Muzeum Wsi Lubelskiej malowniczo położone jest w dolinie rzeki Czechówki- to największych ze skansenów w Polsce. W sposób kompleksowy gromadzi przedmioty związane z dawnym życiem wsi, dworów oraz miasteczek, ale też utrwala wiedzę na temat zwyczajów, obrzędów, tradycji i codziennej pracy ludzi minionej epoki.

    Muzealna ekspozycja podzielona została na sektory odzwierciedlające zróżnicowanie krajobrazowe i etnograficzne Lubelszczyzny: Wyżyna Lubelska, Roztocze, Powiśle, Podlasie,Nadbuże oraz sektory dworski i miasteczkowyNiewątpliwą atrakcją lubelskiego skansenu jest sektor miasteczkowy, będący modelem prowincjonalnego miasteczka z lat 30. XX wieku. Odwiedzający miasteczko mają okazję zobaczyć ekspozycje m.in. zakładu fryzjerskiego, sklepu żelaznego, kuchni żydowskiej, poczty, domu burmistrza oraz warsztatów – kołodzieja, szewca i cholewkarza. 

  Ze skansenu wycieczkowicze udali się do Filharmonii Lubelskiej, by świętować Dzień Muzyki. Na tą specjalną okazję przybyli uczniowie z różnych okolicznych szkół zaopatrzeni w instrumenty muzyczne własnego wykonania. Przy dźwiękach muzyki klasycznej uczestniczyli w impresji muzyczno-poetyckiej. Niektórzy uczniowie naszej szkoły mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności na scenie filharmonii.