Dzień 31 października naszym Pierwszoklasistom na długo zapadnie w pamięci, gdyż oficjalnie przystąpili do braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy Książęcej

Pierwszaki tradycyjnie zaprezentowali zebranym uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły, a przede wszystkim rodzicom swoją dotychczasową wiedzę i umiejętności. Recytowali wiersze, śpiewali, a nawet tańczyli z pomponami do znanej piosenki „Holidays”. Otuchy dodawali im siódmoklasiści, którzy współtworzyli całą uroczystość.Po oficjalnym Ślubowaniu i Pasowaniu na ucznia przez panią dyrektor, nadszedł czas na drobne upominki od Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego oraz kolegów i koleżanek z klas 0, II i III.Kolejnym etapem uroczystości, wynikającym z tradycji naszej szkoły, jest sadzenie przez pierwszoklasistów symbolicznego drzewka na placu szkolnym. Dalsza część imprezy przebiegała w klasie, gdzie na podekscytowanych uczniów czekał poczęstunek przygotowany przez rodziców.