Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w pogadance o bezpieczeństwie

Zgodnie z założeniami programu „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” funkcjonariusz Policji- młodszy aspirant Tomasz Szymczak spotkał się z uczniami klas 0 – III, by porozmawiać o bezpieczeństwie. Dzielnicowy omówił najważniejsze zasady poruszania się po drogach, zachowań w domu oraz zachowań w sytuacji kontaktu z osobą nieznajomą. Podczas spotkania omówił, dlaczego noszenie elementów odblaskowych jest tak ważne dla naszego życia i zdrowia. Przypomniał numery alarmowe i wyjaśnił jak korzystać i do czego służy numer 112. W ramach programu uczniowie obejrzeli film edukacyjny pt. „Bezpieczne zachowania”.

Ta nietypowa lekcja zakończyła się rozdaniem książeczek do kolorowania oraz wspólnym zdjęciem.