30 maja uczniowie, rodzice i nauczyciele wspólnie spędzili Dzień Rodziny w Rąblowie

Z inicjatywy rodziców tegoroczny Dzień Rodziny został zorganizowany poza szkołą. Miejscem, do którego udali się wszyscy uczniowie, to Park Labiryntów w Rąblowie.  Znajduje się w samym centrum trójkąta turystycznego - Kazimierz Dolny- Nałęczów- Puławy. Każdy znalazł tu coś dla siebie. Dzieciaki lubiące odkrywać tajemnice mogły zmierzyć się labiryntem wśród szmaragdowych tui, ciągnącym się około 4 kilometrów i zawierającym 7 ukrytych miejsc wiodących po laur zwycięstwa. Łatwiejsze trasy biegły wśród truskawek i ogrodów różanych. Piękno regionu, kulturę i zabytki można było podziwiać wśród miniatur, rzeźb i w galerii sztuki. Ukojenie przed mocnym słońcem można było znaleźć w lesie lessowym. Ławeczki tematyczne stanowiły ciekawy akcent, by zatrzymać się , odpocząć i pomedytować. Namiot tipi stanowił punkt obowiązkowy dla amatorów Indian. W chwili wytchnienia można było pokrzepić się kiełbaską z grilla, dzielnie pieczoną w pełnym słońcu przez tatusiów. Ostatnim punktem wycieczki były długo wyczekiwane lody, na które wycieczkowicze zatrzymali się w Wąwolnicy.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom. Mamy nadzieję, że za rok Dzień Rodziny będzie również niespodziewaną atrakcją dla wszystkich uczniów.