Spotkanie integracyjne z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Suścu

Dnia 6 czerwca 2018r. odbyła się integracyjna wycieczka uczniów klasy III  Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy Książęcej  z uczniami klasy III A ze Szkoły Podstawowej w Suścu. Na wycieczkę wybraliśmy się na zaproszenie wychowawczyni i klasy III A z Suśca.

Uczniowie z pomocą wychowawczyń klas wcześniej nawiązali i utrzymywali ze sobą kontakt korespondencyjny. Jego uwieńczeniem było spotkanie i zapoznanie ze sobą rówieśników na parkingu w Rebizantach.

Wspólna przygoda rozpoczęła się spacerem po rezerwacie "Nad Tanwią". Wychowankowie idąc niebieskim i żółtym szklakiem usłyszeli i zobaczyli 24 naturalne wodospady na rzece Tanew zwane "szumami lub szypotami". Dużą atrakcją było ujrzenie najwyższego wodospadu wysokości 1,5 m na rzece Jeleń. Maszerując dzieci zajadały się jagodami i zacieśniały bliższe więzi towarzyskie. Po pokonaniu 6 km dotarliśmy do szkoły w Suścu. Gospodarze pokazali swoją szkołę i klasę. Następnie wszyscy posilali się kiełbaskami pieczonymi na ognisku za szkołą. Później odbyło się pamiątkowe zdjęcie z "Kargulem i Pawlakiem", a po nim obejrzenie punktu widokowego pomiędzy Suścem a Grabowicą. Potem uczniowie zwiedzili zalew w Majdanie Sopockim. Z uśmiechem na twarzy i zmęczeniem :)   wróciliśmy do domów.