Dzień 1 października 2021 r. na długo zapadnie w pamięci naszych najmłodszych kolegów i koleżanek z klasy I, ponieważ zostali uroczyście przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy Książęcej.

Na uroczystości Ślubowania gościliśmy uczniów z oddziału przedszkolnego oraz z klasy II i III, którzy obdarowali pierwszoklasistów prezentami. Nie zabrakło również rodziców- bohaterów tego dnia, którzy zadbali o elegancki wygląd swych dzieci, wręczane im podarunki, dyplomy oraz słodkości.

Uroczystość rozpoczęła się tanecznym krokiem poloneza, którego poprowadzili uczniowie Samorządu Uczniowskiego- Basia Chojak i Szymon Ostrowski.  W dalszej części nasi najmłodsi zaprezentowali przygotowane wiersze i piosenki oraz odpowiadali na zagadki zadawane przez starszych kolegów. Nad prawidłowym przebiegiem uroczystości czuwali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy aktywnie pomagali młodszym kolegom w przebiegu pasowania na uczniów naszej szkoły. Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszoklasiści zasadzili symboliczne drzewko na placu szkolnym,  które obiecali pielęgnować i chronić.