W dniach 3-4 czerwca 2019r. uczniowie klas IV-VIII brali udział w wycieczce do Krakowa

 Celem wycieczki było odcowanie z dobrami kultury połączone z  ekstremalnymi  przeżyciami  w parku rozrywki Energylandia.

Pierwszego dnia grupa 42 uczniów rozpoczęła od zwiedzania serca Krakowa, czyli Starego Miasta, gdzie mieści się większość zabytków. Mijając ziejącego ogniem smoka wawelskiego wycieczkowicze udali się do Katedry Wawelskiej. Obiekt jest trójnawową gotycką bazyliką, w której pochowani są królowie i ich rodziny oraz polscy bohaterowie narodowi i słynni literaci. W północnej części katedry można było podziwiać Dzwon Zygmunta. Kolejnym punktem zwiedzania były Sukiennice- dawniej miejsce zrzeszające kupców z różnych stron świata. Okno Papieskie na Franciszkańskiej 3 było ostatnim punktem zwiedzania. Jan Paweł II spotykał się tu z młodzieżą podczas wszystkich swoich pielgrzymek.

Po Krakowie przyszedł czas na najbardziej oczekiwany moment wyjazdu- kwatery z noclegiem. Pawilon Sportowo-Turystyczny Kalwarianka otworzył swoje podwoje dla strudzonych podróżników. Mieści się on w Kalwarii Zebrzydowskiej- sanktuarium  pasyjno-maryjnym. Do dyspozycji gości było boisko do piłki nożnej.

Drugi dzień wyjazdu przeznaczony był na Energylandię- największy w Polsce Rodzinny Park Rozrywki w Zatorze. Na obszarze 30 ha znajduje się kilkadziesiąt  atrakcji podzielonych na sektory: Bajkolandię, Strefę Familijną, Strefę Ekstremalną oraz Water Park. Radości, okrzyków zachwytu i strachu nie było końca. Każdy znalazł coś dla siebie- jedni wybrali strefę wodną, inni przeżycia ekstremalne. Ciężko było odjeżdżać z raju ( nie tylko dzieciom).