Skip to main content
Zdjęcie Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy Książęcej

Dzień Ziemii

22 kwietnia obchodzimy Święto Ziemi, które po  raz pierwszy  obchodzono w Stanach Zjednoczonych w 1970 roku.

W ten sposób ludzie, którym nie były obojętne losy naszej planety, chcieli wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu oblicza Matki – Ziemi. Dołączmy i my do przyjaciół naszego globu i wspólnie z nimi walczmy o nasz dom.
Ochrona środowiska jest bardzo ważna. Niektóre gatunki roślin i zwierząt możemy dzisiaj podziwiać już tylko na obrazkach, a wielu – grozi wyginięcie. Jest to następstwem często nieprzemyślanych działań człowieka. Okazuje się, że zniszczenia dokonane w przyrodzie przez człowieka zaczynają zagrażać jemu samemu.

W naszej szkole z okazji Dnia Ziemi każda klasa wykonała plakat z hasłem, które nawiązywało do  działań człowieka oraz dobrodziejstw, jakie oferuje nam Matka Ziemia. Każdy z nas chce oddychać czystym powietrzem, rozkoszować się widokiem pięknych roślin i zwierząt, a przede wszystkim chce  być zdrowym, dlatego Dzień Ziemi był również Dniem Zdrowia. W związku z tym , aby zaznaczyć ,jak ważne jest rola  witamin w codziennej diecie człowieka, uczniowie wykonali owocowo-warzywne zwierzątka.

Każdy dzień niech będzie dniem Ziemi i Dniem Zdrowia

Skip to content