Skip to main content
Zdjęcie Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy Książęcej

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole

10 listopada o godzinie 11:11 cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście : wójt Gminy Niedźwiada pan Marek Kubik oraz Klub Seniora „Pod lipkami” wspólnie odśpiewali cały tekst Mazurka Dąbrowskiego. W ten sposób rozpoczęliśmy obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole. Uczniowie klasy VI przypomnieli zawiłe losy kolejnych pokoleń Polaków walczących o naszą wolność. W trakcie widowiska towarzyszyły im pieśni patriotyczne, słowa polskich poetów oraz myśli Józefa Piłsudskiego, wybitnego twórcy Polski niepodległej. Mimo że Polska po III rozbiorze przestała istnieć jako kraj, nie wymazano jej z serc Polaków. Dzięki nim walczącym, pielęgnującym tradycję i kulturę możemy współcześnie cieszyć się niepodległością.

Podczas drugiej część uroczystości odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu poszczególnych klas oraz Klubu Seniora. Babcie i Dziadkowie naszych uczniów postąpili tak, jak nakazywał wspomniany już marszałek Piłsudski „MIŁOŚĆ DO OJCZYZNY  to nie slogan, TO DAR, który należy pielęgnować i przekazywać  NASTĘPNYM POKOLENIOM. TO OBOWIĄZEK.

Ich pieśni wykonane z zapałem wzruszały i uczyły dzieci i młodzież, jak wyrażać patriotyzm w dobie globalizacji. 

M.C.

Skip to content