Skip to main content
Zdjęcie Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy Książęcej

Dzień Dziecka w naszej szkole

Cudownych rodziców mam
Odkryli mi każdą z dróg, po której szłam
Mam cudownych rodziców, bo
Przyjaciółmi moimi są…

Takimi słowami można  podsumować obchody Dnia Dziecka w naszej szkole. Rada Rodziców przygotowała dla dzieci liczne atrakcje: dmuchaną zjeżdżalnię i bańki mydlane, fotobudkę i watę cukrową, a radni  tj. pani Anna Daszczyk, Bogdan Piesta i Jan Pękala ufundowali lody.

Uroczystość rozpoczęła się występami klas 0-V, które były dedykowane licznie zgromadzonym rodzicom. Recytacje, piosenki i tańce zapewniły nastrój wesołej zabawy, której ulegli wszyscy zgromadzeni. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego i uczennice klasy VII przygotowały loterię fantową, a dziewczynki z klasy VI plotły najmłodszym kolorowe warkoczyki. Pod kierunkiem pani Edyty Włoch naklejano też masowo różnorodne tatuaże. Część uczniów zaangażowała się też w zabawy sportowe. Jedną z atrakcji była też obecność karetki pogotowia, którą uczniowie mogli oglądać
i uczestniczyć w instruktażu pierwszej pomocy.

Nic nie byłoby tak przyjemne, gdyby nie obecność troskliwych rodziców, którzy towarzyszyli swoim pociechom podczas tych zabaw oraz nauczycieli. Wszyscy wspólnie czuwali nad bezpieczeństwem uczniów. „To jest najlepszy dzień w moim życiu..”- dało się słyszeć od młodszych uczestników festynu.

Skip to content