Dzień Ziemi
Motto:
„Zacznij od robienia tego co konieczne;potem zrób to,
co możliwe;nagle,odkryjesz,że dokonałeś niemożliwego”.
św. Franciszek z Asyżu
Dzień Ziemi to święto obchodzone co roku 22 kwietnia. W tym dniu organizowane są akcje, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie.
Pierwsze obchody odbyły się 22 kwietnia 1970 r. w Stanach Zjednoczonych, a w 1990 r. święto zyskało charakter globalny mobilizując miliony ludzi na całym świecie.
W naszej szkole z okazji Dnia Matki Ziemi każda klasa miała do wyboru wykonać część garderoby, biżuterię lub łańcuch obietnic dla Ziemi, wykorzystując do tego odpady wtórne. Wszystkie wytwory działalności uczniów zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym.
Pamiętajmy, że segregacja odpadów, ograniczenie zużycia plastiku oraz oszczędzanie wody to inicjatywy, które przyczyniają się do ochrony naszej planety.