Gminny Konkurs Ortograficzny„Mistrz ortografii”
Dnia 22 kwietnia 2026 roku w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Niedźwiadzie odbył się coroczny Gminny Konkurs Ortograficzny „MISTRZ ORTOGRAFII”. Po raz kolejny uczniowie klas III ze szkół z terenu gminy Niedźwiada zmierzyli się z trudnościami polskiej ortografii.
Konkurs składał się z dwóch etapów – testu sprawdzającego znajomość zasad pisowni oraz dyktanda. Po sprawdzeniu prac wyłoniono zwycięzców konkursu. Przedstawiciele naszej szkoły bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami.
II miejsce zdobył Mikołaj Pasek, natomiast III miejsce przypadło ex aequo Amelii Tkaczyk i uczennicy ze szkoły w Niedźwiadzie. Laureaci otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy!!!