Skip to main content
Zdjęcie Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy Książęcej

Od Afrykarium po Skalne Miasto – trzy dni niezapomnianych emocji

            Dnia 28 kwietnia odbyła się trzydniowa  wycieczka Wrocław-Praga-Częstochowa. Uczestnikami byli uczniowie kl. IV-VIII ze Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy Książęcej,  Brzeźnicy Bychawskiej i Tarła. Pierwszy dzień naszej wyprawy spędziliśmy we wrocławskim zoo. Duże wrażenie zrobiło na nas afrykarium i przejście tunelem podwodnym. Drugi dzień poświęciliśmy uważanej za najpiękniejszą stolicę Europy-Pradze. Zwiedziliśmy dzielnicę Pragi -Hradczany. Podziwialiśmy Zamek Królewski, Katedrę św. Wita oraz malowniczą Złotą Uliczkę. Na Rynku Staromiejskim przyglądaliśmy się działaniu  zegara astronomicznego Orloj. Spacerkiem przeszliśmy się po Moście Karola. Trzeci dzień spędziliśmy w w Adršpach gdzie zachwyciło nas Skalne Miasto. Udaliśmy się na spacer trasą turystyczną. Oczarowała  nas bajkowa formacja skał i widok lazurowego jeziora. W drodze powrotnej do domu wstąpiliśmy na Jasną Górę.

            Wspólny wyjazd dostarczył nam wielu niezapomnianych wrażeń,emocji i nowych znajomości.

Skip to content