13 stycznia 2023r. w naszej szkole uroczyście obchodzony był Dzień Babci i Dziadzia.

Z zaproszenia wnuków na te uroczystości skorzystało przeszło 70 osób. Babcie i Dziadkowie przybyli z różnych stron Polski nie tylko z najbliższej okolicy. Świadczy to o dużej miłości , wzajemnego szacunku i więzi międzypokoleniowej którą my jako szkoła z satysfakcją kultywujemy i wzmacniamy.

Z okazji Święta Dziadków uczniowie kl. VIII zadedykowali gościom utwory muzyczne wykonane na różnych instrumentach muzycznych. Zaś uczniowie klas najmłodszych przygotowali wiele miłych niespodzianek.Uczniowie kl. II i III przybyłym Babciom i Dziadkom zadedykowali przepiękne wierszowane  i wyśpiewane słowa pełne życzeń i podziękowań. Najmłodsi zaś tj. przedszkolacy i pierwszacy w pięknych strojach zaprezentowali przedstawienie Jasełek. Na koniec swoich występów wręczyli własnoręcznie przygotowane upominki i laurki.

Spotkanie miało również wymiar profilaktyczny. W trosce o bezpieczeństwo naszych seniorów zaprosiliśmy przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie.

Pani sierż. Jagoda Stanicka opowiedziała na jakie przestępcze zachowania narażeni są szczególnie ludzie starsi, podała przykłady oszustw na tzw. ,,wnuczka" czy ,,policjanta".

Celem spotkania było promowanie właściwych zachowań, pozwalających uniknąć stania się ofiarą kradzieży, czy oszustwa.

 

Całe przedsięwzięcie zorganizowane zostało z dużym zaangażowaniem i we współpracy rodziców naszych uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły.

Serdeczne słowa podziękowań obecnych Babć i Dziadków mogą tylko zachęcać do organizowania takich spotkań które na czas pandemii musiały być zawieszone.