Uczniowie mieli różne pomysły na zaakcentowanie Dnia Kobiet.

           Młodsi uczniowie zorganizowali klasowe obchody Dnia Kobiet. Przygotowali drobne upominki dla wszystkich dziewczyn. Tymczasem starsi uczniowie  klas IV-VIII wybrali się do kina w Lubartowie na najnowszą część serii „ Asterix, Obelix i Imperium smoka”.

            Jest rok 50 p.n.e. Cesarzowa Chin, w wyniku zamachu stanu przeprowadzonego przez zdradzieckiego księcia, zostaje uwięziona. Córka porwanej władczyni – księżniczka Sass-Yi, wraz ze swoim wiernym ochroniarzem i fenickim kupcem wyrusza do odległej Galii, aby szukać pomocy dla swojego kraju. Tak oto poznaje Asteriksa i Obeliksa – dwóch dzielnych bohaterów, którzy nie cofną się przed niczym, aby zaprowadzić ład i porządek wszędzie tam, gdzie zapanował chaos i bezprawie…

            Kolejna część przygód Asterixa i Obelixa jak zwykle dostarcza rozrywki, wymusza inteligentne skojarzenia i zapewnia  widzom w każdym wieku świetną zabawę! A wszystko to oprawione(a może nawet doprawione  do smaku jak wykwintna potrawa) dubbingiem narratora- Roberta Makłowicza! Palce lizać!