Skip to main content
Zdjęcie Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy Książęcej

Class VR – wirtualne Laboratorium Przyszłości

Program Laboratoria Przyszłości przygotowany przez MEiN ma na celu finansowe wsparcie rozwoju infrastruktury szkolnejDaje  możliwość rozwoju kierunków technicznych oraz budowania umiejętności i kształtowania już najmłodszych uczniów do pracy z zawodach przyszłości. Dzięki finansowaniu z programu Laboratoria Przyszłości do naszej szkoły trafił nowy sprzęt -między innymi drukarka 3D oraz okulary VR. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z techniką druku, obserwować etapy działania urządzenia oraz podziwiać efekty końcowe. Na lekcjach techniki w klasach V-VI zaplanowane są wyszukiwania gotowych modeli na stronach: Thingiverse.com, GrabCAD, My MiniFactory.com oraz przygotowanie ich do druku w programie Ultimaker- Cura.
Nowy wymiar nauki zapewnia portal Class VR z użyciem prostych w obsłudze okularów. Dzieci przenoszą się na drugi koniec świata – mogą znaleźć się w Afryce, oglądają żyrafy z bliska, mogą walczyć ze swoim strachem i stresem próbując przejść, np. mostem zwodzonym. Mogą także relaksować się pływając z rybami w oceanie lub pobudzić rytm uczestnicząc w paradzie w Rio Janerio.
Zaangażowanie naszych uczniów potwierdza, iż nowa technologia gwarantuje niezapomniane wrażenia w świecie wirtualnej rzeczywistości.
Osobą odpowiedzialną za obsługę sprzętu jest Agnieszka Pietrzela. 

Skip to content