Skip to main content
Zdjęcie Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy Książęcej

Biblioteka

Biblioteka szkolna w roku szkolnym 2023/24 jest czynna w środy w godzinach 7.45-11.15 oraz w piątki 
w godzinach 11.30-13.00.

We wrześniu zostały zorganizowane w bibliotece obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. Nasi uczniowie włączyli się w działania związane z rozwijaniem kreatywności. Wszystko zaczęło się od krótkiego opowiadania pt. „The Dot” (Kropka), autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci – Petera H. Reynoldsa. Historia ta stała się w krótkim czasie tak popularna, że w 2008 roku odbyły się pierwsze obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. Bohaterką tej historii jest mała dziewczynka Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspierającej ją pani od plastyki uwierzyła w swój talent i możliwości. 

W listopadzie odbyły się obchody Dnia Dyni, którym towarzyszyły konkursy i aktywności dla chętnych uczniów. Tego dnia uczniowie zaprezentowali ciekawostki na temat dyni, dowiedzieli się, dlaczego warto jeść dynie i co można z niej zrobić. Wykonywali także różne zadania, w których główną rolę odgrywała dynia. Dodatkowo został zorganizowany konkurs na najoryginalniejszą dynię.

W grudniu odbył się świąteczny kiermasz książki zorganizowany we współpracy z księgarnią wysyłkową
w Tuliszkowie. Uczniowie i pracownicy szkoły mieli możliwość zakupu kolorowanek o tematyce bożonarodzeniowej, poradników oraz książek do czytania. Również w grudniu uczniowie z klas V-VIII zainicjowali akcję czytania książek swoim młodszym kolegom.    

Skip to content