Skip to main content
Zdjęcie Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy Książęcej

Spotkanie z policją -„Cyberzagrożenia”

  W dniu 26.09.2023 r. uczniowie naszej szkoły z klas IV-VIII spotkali się z  oficerem prasowym Komendy Policji  w Lubartowie- Jagodą Stanicką.

       Tematem spotkań  była cyberprzemoc i ogólnie pojęte bezpieczeństwo w sieci. Nasz gość scharakteryzował zjawisko cyberprzemocy. Wyjaśnił, dlaczego jest ono tak niebezpieczne – kompromitujące zdjęcia, filmiki, komentarze czy inne materiały docierają w bardzo krótkim czasie do wielu osób i nie sposób nad ich rozpowszechnianiem zapanować. Policjantka  radziła jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci. Często podkreślała, że cyberprzemoc jest przestępstwem, które należy zgłaszać organom ścigania. Przekazała wiele informacji na temat odpowiedzialności karnej nieletnich ilustrując je odpowiednimi przykładami.

Policjantka  radziła, co robić żeby nie zostać ofiarą cyberprzemocy, jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci. W każdym zdaniu podkreślała, że cyberprzemoc jest przestępstwem i poważne jej przejawy należy zgłaszać organom ścigania.

      Spotkanie to było bardzo potrzebne – nikogo nie trzeba przekonywać, jak poważnym problemem są internetowe zagrożenia oraz cyberprzemoc we współczesnym świecie. Mamy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu  uczniowie będą refleksyjnie i odpowiedzialnie korzystać
z Internetu, co pozwoli uniknąć niebezpieczeństw i ustrzec się wielu błędów. 

Skip to content