Skip to main content
Zdjęcie Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy Książęcej

„Bezpieczeństwo Dzieci w Sieci: Wyzwania Dla Rodziców i Nauczycieli”

Drodzy Rodzice!

Ostatnio w mediach pojawiły się doniesienia dotyczące  szokujących informacji  związanych  z czołowym polskim youtuberem, którego treści i internetowa działalność przez lata skierowane były do dzieci i nastolatków.

Z rozmów z uczniami wynika, że temat ten bardzo ich interesuje, wielu z nich oglądało filmy na Youtubie. Zdajemy sobie też sprawę z tego, że My- rodzice i nauczyciele mamy ograniczoną wiedzę w tym zakresie, a zagadnienie jest trudne.

Patotreści stały się poważnym zagrożeniem dla dzieci i młodzieży. Jak pokazują badania (raport Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę ,2019) 37% nastolatków , ale również grono młodszych dzieci, oglądało w sieci treści niedostosowane do ich wieku. Tak powszechne zjawisko wymaga kompleksowej reakcji, zarówno ze strony Nas- nauczycieli oraz Państwa- rodziców.

Zachęcamy  Państwa do wzięcia udziału w e- szkoleniu i rozmowy w domach na ten temat, dlatego 13 października 2023r. (piątek) zostanie wysłana do Państwa za pośrednictwem dziennika wiadomość z instrukcją obejrzenia szkolenia.

UWAGA- obejrzenie szkolenia będzie możliwe tylko w dniach 13-17 października 2023r

Grono Pedagogiczne

Skip to content