Skip to main content
Zdjęcie Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy Książęcej

Wyjazd mikołajkowy do Lublina

Za udane można uznać mikołajki obchodzone w naszej szkole, ponieważ dla wszystkich klas był to dzień wycieczek. Uczniowie klas IV- VIII wzięli udział w czekoladowych warsztatach. Podczas nich nie tylko każde dziecko samodzielnie wykonało tabliczkę czekolady, ale również poznało historię powstania tego smakołyku. Okazało się, że ziarna kakaowca znane są już prawie pięć tysięcy lat. Stanowiły nie tylko źródło energetycznego napoju, ale także były środkiem płatniczym dla ludów Ameryki Południowej i Środkowej. Wszyscy  po schłodzeniu zabrali swoje czekolady jako miły upominek tego punktu wycieczki.

Następnie uczniowie udali się do Miasta Laserów na świetlny pojedynek. Zabawa ta budziła wielkie emocje, szczególnie dlatego, że każde dziecko starało się uzyskać jak najwięcej punktów, choć tak naprawdę każde było zwycięzcą, bo każde bezpieczne  opuściło salę zabaw.

Potem uczniowie znaleźli się w kinie. Film pt. ” Marvels” według nich nie był zachwycający, z uwagi na nadmiar dźwięków i efektów specjalnych, które utrudniały zrozumienie  akcji i przesłania filmu. Mimo to był okazją do poczucia magii kina. Podsumowując, wyjazd można  uznać za udany, bo już następnego dnia pojawiły się pytania o kolejny termin wycieczki i podziękowania dla organizatorki, czyli pani Edyty Włoch.

Skip to content