Skip to main content
Zdjęcie Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy Książęcej

„Śladami Konstytucji 3 maja”

28 kwietnia 2023 roku uczniowie naszej szkoły uczcili 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Tym razem miejsce tradycyjnej akademii zastąpiła gra terenowa pod hasłem „Śladami Konstytucji 3 maja”. Uczniowie klas VI-VIII podjęli wyzwanie i zmierzyli się z serią trudnych pytań dotyczących tego przełomowego w dziejach naszego Państwa wydarzenia. Uczniowie z ciekawością i ekscytacją pokonywali kolejne stacje zadaniowe. Na grupy, które z sukcesem rozszyfrowały miejsce ukrycia kolejnych kopert z pytaniami oraz udzieliły na nie  poprawnych odpowiedzi czekały dyplomy ukończenia gry oraz satysfakcja ze zwycięstwa.

 Dla uczczenia tego ważnego święta narodowego w naszej szkole wywieszono flagi oraz wykonano gazetkę tematyczną dotyczącą wydarzenia.

Skip to content